Drodzy Rodzice!

Jeżeli Wasze dzieci są miłośnikami koni i jazdy konnej, albo chciałyby poznać te wspaniałe zwierzęta i tajniki opieki nad nimi, zapraszamy na

WAKACJE Z KOŃMI 2020
W OŚRODKU KONNYM ADVENTURE PARK KOLIBKI!

 

Nasza propozycja kierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat.

Program opracowaliśmy zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych jeźdźców. Zajęcia prowadzimy w grupach 3-4 osobowych, w których uczestnicy podzieleni są według umiejętności jeździeckich.

Na młodych adeptów sztuki jeździectwa czekają lekcje jazdy konnej pod okiem doświadczonej i wykwalifikowanej kadry instruktorskiej. Bez względu na stopień zaawansowania uczestników, każdy dzień turnusu zakłada godzinę zajęć praktycznych, obejmujących pracę z ziemi, z siodła, spacery z końmi w ręku lub tereny.

 • Praca z ziemi od podstaw: prowadzenie, zatrzymania, cofnięcia, zwrot na przodzie i zadzie;
 • Praca z ziemi dla bardziej doświadczonych jeźdźców: lonżowanie, łopatka do wewnątrz, trawers, nauka korzystania z elementów końskiego agility takich jak mosty, pochylnia i bramki.
 • Lekcje jazdy konnej dla początkujących: ćwiczenia w stępie i w kłusie, których zadaniem jest poprawa równowagi i napięcia mięśniowego potrzebnego do poprawnej jazdy konnej. Całość odbywa się na placu i w lesie. Osoby początkujące, ale umiejące już anglezować, ćwiczą postawę na drągach i leśnych górkach.
 • Lekcje dla zaawansowanych: praca ujeżdżeniowa oraz skokowa.
 • Tereny dla początkujących: ćwiczenia poprawiające stabilność i autokontrolę na leśnych górkach, spacery w siodle z ćwiczeniami pod koronami drzew.
 • Tereny zaawansowane: wyprawy podczas których osoby zaawansowane mogą w pełni cieszyć się przemierzaniem naszych leśnych ścieżek.

Dodatkowo zapewniamy pogadanki i zajęcia teoretyczne z: podstawy pracy z końmi, pielęgnacji, żywienia, podstaw anatomii, maści, ras, pochodzenia koni, BHP pracy z koniem, a także dopasowywania sprzętu jeździeckiego. Jako, że potrzeby grup są różne, tematy dostosowujemy do wiedzy i wieku uczestników wykładów.

Ośrodek dysponuje placem do jazdy o powierzchni 1800 metrów kwadratowych (30x60m), który został  wyposażony w komplet przeszkód skokowych i cavalletek oraz w mostki, huśtawkę i inne elementy służące do końskiego agility. Osoby początkujące mogą korzystać ze specjalnie przygotowanego roundpenu o mniejszej powierzchni. W przypadku mniej sprzyjających warunków atmosferycznych zajęcia odbywają się w krytym namiocie. Obszary treningowe są regularnie równane i nawilżane dzięki czemu komfort zajęć jest bardzo wysoki.

Bliskie sąsiedztwo Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego otulającego teren ośrodka sprawia, że wyprawy do lasu są dla nas codziennością. Jednym z punktów naszego programu jest jeździecka wycieczka do malowniczego rezerwatu Łęg nad Sweliną gdzie poruszając się odpowiednimi szlakami i wytyczonymi trasami, można zobaczyć między innymi żeremia bobrów. Jest to również skupisko ponad dwustu gatunków roślin naczyniowych, w tym szeregu gatunków chronionych i rzadkich takich jak kukułka plamista, kukułka szerokolistna, kukułka krwista, kruszczyk szerokolistny czy listera jajowata.

Tygodniowy turnus „Wakacji z końmi” zawiera w sobie mnóstwo elementów związanych z tymi wyjątkowymi stworzeniami, ale także poza jeździeckich atrakcji znajdujących się w ofercie Adventure Park! Po zajęciach dotyczących przedstawionych wyżej tematów uczestnicy będą mogli skorzystać między innymi ze zjazdów linowych, przejścia szlakiem domków w koronach drzew, strzelnicy pneumatycznej i łuczniczej, ścianek wspinaczkowych i mini parku linowego.

Cały kompleks ośrodka składa się z bardzo dobrego zaplecza sanitarnego, zadaszonych miejsc piknikowych z ławami i stołami, ogólnodostępnych toalet znajdujących się w budynku i zawsze czystych toalet zewnętrznych. Dla każdego uczestnika przewidziany został również dostęp do indywidualnych szafek na odzież i rzeczy prywatne.

Co czeka uczestników?
 • Konna integracja – pierwszy dzień przeznaczamy na zapoznanie się, dopasowanie grup jeździeckich, sprawdzenie umiejętności i przydzielenie każdemu jeźdźcowi konia do opieki. Po przerwie obiadowej, już bez koników, idziemy dopełnić integrację na leśnej ekspedycji. Ścianki, siatki, ciemne tunele oraz tarzan pozwolą całej grupie się wyszaleć i lepiej poznać.
 • Praca z ziemi – po zacieśnieniu więzi między uczestnikami oraz zaznajomieniu ze stadem, nadejdzie czas na pracę z ziemi czyli prowadzenie, lonżowanie, cofanie – niby proste, ale czy na pewno? Tego dnia spróbujemy też końskiego agility – mosty, pochylnie, huśtawki i bramki są świetnym urozmaiceniem treningów. Po południu każdy będzie miał okazję zobaczyć ośrodek z lotu ptaka podczas zjazdu na tyrolce.
 • Ruszamy z kopyta  – kolejną umiejętnością zdobytą na zajęciach będzie poprawne prowadzenie konia w trakcie jazdy. Poruszać będziemy się nie tylko po okręgu ale również, wężykiem, po woltach i ósemkach. W zależności od stopnia zaawansowania czynności wykonywać będziemy w kłusie lub galopem. Uczestnicy otrzymają programy ujeżdzeniowe do zrealizowania w trakcie lekcji, a po obiedzie nastąpi sprawdzenie wiedzy przyswojonej podczas wykładów i pogadanek – oczywiście na wesoło, bo zagramy w grę francuską!
 • Półsiadem na drągi – No to HOP! Dzień czwarty naszej przygody to praca na drągach i cavalletkach doskonalenie półsiadu i równowagi, a dla osób zaawansowanych – skoki. Na koniec dnia zapoznamy się z podstawami końskiej anatomii. Kursanci wyposażeni w  specjalne zmywalne farby, które nie są toksyczne dla zwierząt i dzieci, będą mieli za zadanie schematycznie przedstawić budowę swojego podopiecznego: najważniejsze mięśnie i kości. Tego dnia będą też robione indywidualne zdjęcia z ulubionym konikiem.
 • Oklep– jak wiadomo jazda w siodle jest łatwiejsza, ale cała przyjemność to właśnie jazda bez niego. Wszystkie zajęcia tego dnia odbędą się bez tego na pozór oczywistego elementu. Niektóre konie na czas jazd ze względu na ich potrzeby będą chodziły w pasach woltyżerskich lub padach do jazdy. Dodatkowym zadaniem będzie  zadbanie o sprzęt wykorzystywany w jeździectwie. Adepci dowiedzą się, jak pielęgnować i dopasować siodła oraz dlaczego dobrze dopasowany sprzęt jest tak ważny. Na koniec ostatniego dnia każdy z uczestników zostanie uhonorowany dyplomem ukończenia Tygodnia Jeździeckiego z wyjątkowym zdjęciem. Turnus kończymy zawsze wspólnym ogniskiem! 

*instruktorzy zastrzegają sobie zmianę planu na poszczególne dni. Zmiany mogą być spowodowane warunkami atmosferycznymi lub umiejętnościami poszczególnych grup.
Jazdy dla osób zaawansowanych mogą być zamienione na wyjazd w teren.

Gdzie?

Wszystkie zajęcia odbywają się w Ośrodku Konnym znajdującym się na terenie Adventure Park w Gdyni, a jazdy terenowe w otaczającym nas Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.

Kiedy i w jakich godzinach?

I turnus: 06-10 lipca – brak miejsc!
II turnus: 13-17 lipca  – brak miejsc!
III turnus: 27-31 lipca – brak miejsc!
IV turnus: 10-14 sierpnia – brak miejsc!
V turnus: 17-21 sierpnia – brak miejsc!

 • Zajęcia trwają od poniedziałku do piątku.
 • Instruktorzy czekają na swoich podopiecznych od godziny 7.00.
 • Zajęcia startują o godz. 8.30, a kończą o godz. 16.00
 • Odbiór dzieci do godziny 17.00.
Posiłki?              

Oprócz marchewek i siana, codziennie będzie drugie śniadanie, dwudaniowy obiad z deserem, owoce na koniec dnia oraz stały dostęp do wody.

Co zabrać do ubrania?

Na zajęcia jazdy konnej: strój do jazdy konnej (bryczesy, sztylpy, sztyblety, kask jeździecki, rękawiczki jeździeckie, kamizelkę jeździecką) lub dopasowane spodnie, długie skarpetki zakrywające kostki, rękawiczki, obuwie na płaskiej twardej podeszwie z możliwie jak najmniejszym „bieżnikiem” oraz zakrytymi palcami.*

Na resztę dnia: strój sportowy, nakrycie głowy, środek odstraszający komary, krem z filrem UV, strój przeciwdeszczowy, ewentualnie drobną kwotę przeznaczoną na coś słodkiego ( posiłki są obfite, ale wiadomo – lody, batonik 😊)

*ośrodek udostępnia kaski i kamizelki jeździeckie.

Jak zapisać uczestnika?

Za pośrednictwem poniższego formularza.

Ile zapłacić?

Podstawowa cena turnusu wynosi 890 zł za uczestnika.

Zniżki?

Udzielamy następujących zniżek*:

1) – 50zł/os za zapis rodzeństwa
2) – 10% za zapis w terminie do 1.05.2020
3) -50 zł na kolejny turnus odbywający się w Adventure Parku w roku 2020**
*promocje nie łączą się
**dotyczy Wakacji z Końmi, Wakacji Pełnych Przygód oraz Przeszkodowych Wakacji OCR

Coś jeszcze?
 • wszyscy uczestnicy są objęci polisą ubezpieczeniową
 • wiek dzieci: od 8 do 16 lat
 • złej pogody nie ma! Jest tylko niewłaściwie ubrane dziecko –
  WAŻNE!Drogi Rodzicu! Przygotuj dla dziecka wyprawkę z kurtką przeciwdeszczową, ubraniami i butami na zmianę już na pierwszy dzień!
Więcej pytań?

Prosimy o kontakt pod nr: 791 000 391  lub 600 263 500; drogą elektroniczną na nowy (!) dedykowany adres: wakacje@adventurepark.pl


FORMULARZ KONTAKTOWY

  Dane uczestnika:

  Imię i nazwisko:


  Data urodzenia:


  Doświadczenie:

  początkujący (lonża)średniozaawansowany (jazda na placu)zaawansowany

  Dane rodzica/opiekuna prawnego:

  Imię i nazwisko:


  Telefon kontaktowy:


  Adres email (wymagane)


  Turnus:
  BRAK MIEJSC - prosimy o kontakt telefoniczny: 791 000 391


  Wiadomość:

  Skąd dowiedzieli się Państwo o naszej ofercie? (można zaznaczyć kilka):
  strona internetowafacebooknewsletterulotkaznajomiinne

  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service