FAQs

Najczęściej zadawane pytania…

Jak się przygotować na pierwszą jazdę ?

Pierwsze lekcje nie wymagają profesjonalnych ubrań  – pamiętajcie, że będziecie mieli do czynienia ze zwierzęciem. Ubierzcie się wygodnie aby strój nie krępował Waszych ruchów ale pamiętajcie też o możliwości zabrudzenia się 🙂 Na początek polecamy przylegające spodnie, najlepiej bez lub z delikatnymi szwami po wewnętrznej stronie uda. Jeżeli chodzi o obuwie – wystarczą kryte buty na płaskiej podeszwie. Niezbędne będzie pozytywne nastawienie!

Czy muszę mieć swój sprzęt ?

Nasz ośrodek dysponuje całym sprzętem, który potrzebny  jest do jazdy konnej. Oczywiście każdy kto wsiada na konia otrzymuje swój toczek (dopasowujemy rozmiar) jest to konieczne ze względów bezpieczeństwa.

Czy jazda konna to bezpieczny sport?

Najważniejsze jest przygotowanie i oswojenie z koniem. Nikt kto przychodzi po raz pierwszy nie wsiada od razu na konia i  galopuje (chociaż wielu by tak chciało 🙂 ) Nasi instruktorzy na wstępie uczą jak zachowywać się przy koniu. Dodatkowo wspólnie z interuktorem czyścicie i przygotowujecie konia co pozwala poznać mowię ciała konia.

Czy będę miał/a gdzie się przebrać i zostawić swoje rzeczy?

Jak najbardziej! Dysponujemy miejscami, gdzie można się przebrać i zostawić swoje rzeczy. Udostępniamy również szafki zamykane na klucz, do których można schować cenne rzeczy.

Czy ze względu na złą pogodę jazdy są odwoływane?

Złej pogody nie ma 😉 W przypadku warunków atmosferycznych uniemożliwiających prowadzenie lekcji na świeżym powietrzu, dysponujemy wielkim namiotem, który chroni przed wiatrem i opadami. Dodatkowo podczas zimy jest ogrzewany. Nie martwcie się zimnem – wystarczy się prawidłowo ubrać, a po zajęciach napić się kawy lub herbaty w naszym końskim domku 🙂 Dodatkowo nasz Ośrodek jest czynny przez cały rok.

Czy jest możliwość jazdy konno w terenie?

Nasz ośrodek jest usytuowany na wyjątkowym terenie, w otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego co umożliwia prowadzenie zajęć na leśnych ścieżkach. Jeżeli to Twoja pierwsza wizyta w naszym ośrodku, zachęcamy do wykupienia wcześniejszej lekcji na placu, w celu zweryfikowania umiejętności i odpowiedniego dostosowania trasy – bardzo ważne jest aby taki wyjazd był bezpieczny i przyjemny zarówno dla jeźdźca jak i dla konia.

Czy każdy może jeździć konno ?

W naszym ośrodku może jeździć każdy, kto nie przekracza limitu wagowego wynoszącego 75 kg,  i ma minimum 4 lata. Jeżeli uczestnik jednak ma problemy zdrowotne ( np. z kręgosłupem) powinien poinformować o tym swojego instruktora najlepiej już podczas rezerwacji jazdy.

Czy jest możliwe zorganizowanie sesji zdjęciowej z koniem z Waszego Ośrodka?

Jak najbardziej, jest taka możliwość. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.

Czy można zapisywać się na jazdę, która odbywa się wieczorem?

Dysponujemy oświetlonym placem do jazdy, więc wieczorne godzinny również są do Waszej dyspozycji 🙂

Czy jest możlwiość zakupienia karnetu?

Tak, zapraszamy do cennika, w którym dostępne są informacje odnośnie  karnetów.