FAQs

Najczęściej zadawane pytania…

Jak się przygotować na pierwszą jazdę ?

Pierwsza lekcja to bardzo fajna przeżycie. Jednak żeby i dla Was i dla Konia były przyjemne należy się przygotować. Przede wszystkim strój, pierwsze lekcje nie wymagają profesjonalnych ubrań  – pamiętajcie, że będziecie mieli do czynienia ze zwierzęciem, ubierzcie się wygodnie aby strój nie krępował Waszych ruchów ale pamiętajcie też o możliwości zabrudzenia się 🙂 Jeżeli chodzi o obuwie – wystarczą kryte buty na płaskiej podeszwie. Niezbędne będzie pozytywne nastawienie!

Czy muszę mieć swój sprzęt ?

Nasz ośrodek dysponuje całym sprzętem który potrzebny  jest do jazdy konnej.Oczywiście każdy kto wsiada na konia otrzymuje swój toczek (dopasowujemy rozmiar) jest to konieczne ze względów na bezpieczeństwo.

Czy jazda konna to bezpieczny sport?

Najważniejsze jest przygotowanie i oswojenie z koniem. Nikt kto przychodzi po raz pierwszy nie wsiada od razu na konia i  galopuje (chociaż wielu by tak chciało 🙂 ) Nasi instruktorzy na wstępie uczą jak zachowywać się przy koniu. Dodatkowo wspólnie z interuktorem czyścicie i przygotowujecie konia co pozwala poznać mowię ciała konia.

Czy będę miał gdzie się przebrać i zostawić swoje rzeczy?

Jak najbardziej! Mamy miejsca gdzie można się przebrać i zostawić swoje rzeczy. Jeżeli macie coś cennego mamy do dyspozycji szafki zamykane na klucz który ze sobą zabieracie.

Czy ze względu na złą pogodę jazdy są odwoływane?

Oczywiście, że nie 🙂 Dysponujemy wielkim namiotem który chroni przed wiatrem i opadami. Dodatkowo podczas zimy jest ogrzewany. Nie martwcie się zimnem – wystarczy się prawidłowo ubrać a po jeździe napić się kawy lub herbaty w naszym końskim domku 🙂 Dodatkowo nasz Ośrodek jest czynny przez cały rok.

Czy jest możlwiość jazdy konno na plaży ?

Nasz ośrodek ma wyjątkowy teren i możliwość jazdy konno również na plaży. Jeżeli to Twoja pierwsza wizyta  zachęcamy do wykupienia wcześniejszej jazdy w celu zweryfikowania umiejętności,aby taki wyjazd był bezpieczny dla konia i przyjemny dla jeźdźca (tyczy się to również wyjazdu w teren).

Czy każdy możę jeździc konno ?

W naszym ośrodku może jeżdzić każdy kto ważny mniej niż 85 kg . Jeżeli uczestnik jednak ma problemy zdrowotne ( np.z kręgosłupem) powinien poinformować o tym swojego instruktora najlepiej już podczas rezerwacji jazdy.

Czy jest możliwe zorganizowanie sesji zdjęciowej z koniem z Waszego Ośrodka

Oczywiście, jest taka możliwość oczywiście przy wcześniejszej rezerwacji.

Czy można zapisywać się na jazdę, która odbywa się wieczorem?

Dysponujemy oświetlonym placem do jazdy, więc wieczorne godzinny również są do Waszej dyspozycji 🙂

Czy jest możlwiość zakupienia karnetu?

Zapraszamy do cennika w którym dostępne są  karnety na jazdy grupowe i jazdy indywidualne.