SYMULATOR JEŹDZIECKI

polecany przez trenerów i instruktorów

materiały zapożyczone z www.racewood.com

Interaktywny symulator ujeżdżeniowy

to narzędzie szkoleniowe polecane przez trenerów i instruktorów na całym świecie, mające na celu poprawę umiejętności i pewności siebie jeźdźców na wszystkich poziomach umiejętności: od początkujących i rekreacyjnych, do bardziej zaawansowanych i profesjonalistów.

Nasz symulator umożliwia doskonalenie zaawansowanych ruchów ujeżdżeniowych, jak np. Piaff i Pasaż. Jednocześnie daje możliwość trenowania podstawowych chodów oraz ćwiczeń, takich jak łopatka do wewnątrz czy lotna zmiana nogi w galopie. Maszyna natychmiastowo wyświetla wizualne informacje zwrotne na temat dosiadu i ruchów podczas jazdy. Interaktywny symulator pozwala w rewolucyjny sposób skupić się na umiejętnościach i równowadze.

Instruktor może analizować zachowanie jeźdźca dzięki informacjom zebranym z czujników przy wodzach i nogach.

Oprócz tego symulator ujeżdżeniowy jest powszechnie używany przez profesjonalistów takich jak: fizjoterapeuci, hipoterapeuci, saddle fitterzy czy trenerzy personalni. Obecnie symulator zawiera również oprogramowanie „Riding for the Disabled”. Dla wielu osób z ograniczeniami fizycznymi i/lub intelektualnymi jazda konna stanowi terapię. Racewood Dressage Simulator oferuje rytmiczny, realistyczny ruch i może unieść jeźdźców o wadze do 100 kg.

Ogromną zaletą symulatora jest jego niezależność od warunków atmosferycznych i pory dnia.

materiały zapożyczone z www.racewood.com