Kadra Instruktorska

Nasze hasło brzmi: „Konie mamy w naturze” i wiele w tym prawdy…

Rozumiemy to co robimy, zgłębiamy końską naturę, psychikę, biomechanikę i doskonalimy się sami fizycznie i psychicznie, aby nasza relacja z końmi oraz jazda konno mogły za jakiś czas nosić choćby znamiona sztuki jeździeckiej.

Naszych kursantów staramy się inspirować do zrozumienia koni i mechanizmów powodowania nimi, co oczywiście jest sporym wyzwaniem i wymaga pracy nad sobą i doskonalenia się. Zdecydowanie pracujemy nad długofalowymi efektami działań.

Natalia

Natalia-min
Cześć! Nazywam się Natalia. Ze światem jeździeckim jestem związana całe moje życie. Od około 18 lat posiadam swoje konie, a od 5 lat jestem instruktorem jeździectwa. W swojej pracy zwracam uwagę na dobro konia i bezpieczeństwo jeźdźca. Staram się, żeby moi jeźdźcy widzieli w jeździectwie pasję na całe życie, rozumieli konia i wiedzieli jak mogą poradzić sobie w sytuacjach, które mogą im się przydarzyć. Od wielu lat jeżdżę na różne szkolenia, kursy i wykłady m. in. : Manolo Mendez, Marius Schneider, Gerd Huschmann, Mary Wellness, Justyna Rucińska, Pro Hipico Bono, Natalia Jasicka-Krugiołka, Klinika konia i jeźdźca. Chciałabym zarażać Was optymizmem i pasją, która może być dla Was przygodą na całe życie. Na podstawie mojego doświadczenia postaram się wytłumaczyć dlaczego pewne rzeczy robię tak, a nie inaczej. Możecie kierować do mnie wszystkie pytania które pomogą wam lepiej zrozumieć konie.

Daria

daria-min
Obserwując konie z łatwością skupiamy uwagę na ich pięknie oraz szlachetności, natomiast gdy zaczynamy z nimi pracować to napotkać możemy  pewne trudności, które skierować nas mogą nie tam dokąd sobie byśmy tego życzyli. Myślę, że miłośnicy koni dzielą się na dwie grupy: tych którzy tylko przychodzą je obserwować i to im wystarcza by poczuć radość jak i tych, którzy są gotowi zmierzyć się z trudnościami. To do czego dążę podczas pracy z końmi to przede wszystkim partnerstwo: wzajemne zrozumienie i skupienie, które prowadzi do synergii, ale żeby tego dokonać często musimy zmierzyć się z własnymi słabościami…  Lecz zachęcam od tego zacząć bo kiedy je zauważymy i zaakceptujemy będziemy mogli skupić się i nawiązać prawdziwą relacje z koniem jako partnerem.

Nadia

Nadia-min
Cześć mam na imię Nadia. A czy Wy wierzycie w magię? Ja tak – uwierzyłam  kiedy spotkałam konie. One mają w sobie coś wyjątkowego, co pozwala zrozumieć lepiej siebie, zobaczyć i doszlifować swoje lepsze strony osobowości. Samo bycie z koniem prowadzi do tego, że życie się odmienia. Pojawia się pragnienie poznawania i nauki, ponieważ jeździectwo to nie tylko siodło i koń. To również coś wielkiego, posiadanie ogromu wiedzy między innymi z zakresu: psychologii, biologii człowieka i konia, często weterynarii, wiedza nauczyciela itd. Konie i jeździectwo to niezmierna książka. Zapraszam do rozpoczęcia jej czytania już dziś….

Magda

magda-min
Jeździectwo jest moją pasją od najmłodszych lat. Jestem osobą otwartą, wesołą i lubiącą kontakt z drugim człowiekiem. Współpraca z ludźmi i końmi sprawia mi ogromną przyjemność.

Weronika

Weronika-min
Cześć! Jestem Wera. Swoją przygodę z końmi zaczęłam w wieku 8 lat. Od kiedy pamiętam, czułam olbrzymią ciekawość w stosunku do tych zwierząt, jest w nich coś, co mnie przyciąga niczym magnes. W moim sercu wyjątkowe miejsce zajmuje Sid, z którym przyjaźnię się od wielu lat. W pracy z końmi najbardziej lubię ćwiczyć i bawić się z ziemi. Prowadzenie zajęć w nurcie „pozytywnej sztuki partnerskiej koni i ludzi” jest dla mnie ogromną inspiracją i możliwością rozwoju. Kieruje się zasadą: „Więcej zdziała się marchewką niż batem”.

Dominika

Dominika-min
Cześć, nazywam się Dominika. Konie to piękne stworzenia których organizm dla wielu z nas skrywa mnóstwo tajemnic. Mnie intrygował do tego stopnia, że stał się wielką pasją, którą cały czas staram się rozwijać, poszerzać i przekazywać dalej. Aby jeszcze lepiej zrozumieć konie ukończyłam studia o specjalizacji rehabilitacji koni, co daje mi podstawy do przekazywania wiedzy zgodnej z naturą tych wspaniałych zwierząt. Na moich lekcjach przykuwam dużą wagę nie tylko do oczekiwań jeźdźca ale również konia, bo tylko wzajemne zrozumienie daje możliwość osiągnięcia harmonii i wyznaczonych przez nas celów. Mam nadzieję przekazać Wam mnóstwo pozytywnej energii oraz wiedzy, aby spędzony ze mną czas był przyjemny i owocny, bo co tu dużo mówić, KOCHAM TO CO ROBIĘ!