Drodzy Rodzice!
Jeżeli Wasze dzieci są miłośnikami koni i jazdy konnej lub chciałyby poznać te wspaniałe zwierzęta oraz tajniki opieki nad nimi, zapraszamy na kurs jeździecki „WAKACJE Z KOŃMI 2024”.
wakacje-z-konmi-2024 (1)
wakacje-z-konmi-2024 (2)
wakacje-z-konmi-2024 (3)-min
Dlaczego warto wybrać nasz ośrodek?

W naszym Ośrodku kierujemy się partnerskim podejściem do koni opartym na zaufaniu i budowaniu wspólnej więzi. Najważniejsze dla Nas jest bezpieczeństwo i dobrostan naszych podopiecznych, jak i oczywiście ludzi.
Propozycja skierowana jest do wszystkich dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 15 lat. Program kursu opracowaliśmy zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych jeźdźców.
Na Wasze pociechy czekają zajęcia konne pod okiem doświadczonych trenerek. Dzieci jeżdżą w małych grupach,  3-4 osobowych, podzielonych według poziomu zaawansowania. Jeźdźcom początkującym przypada kilka osób do pomocy, aby każdy czuł się bezpiecznie. U nas dzieci nie prowadzą zajęć!
Wszyscy uczestnicy wakacji otrzymają wsparcie ze strony instruktorki.
Każdego dnia kursu adepci będą mieli jedną godzinę zajęć praktycznych (w skład tego wchodzi praca z ziemi, jak i z siodła, spacery z końmi w ręku lub tereny) bez względu na poziom zaawansowania. Czyszczenie i pielęgnacja koni nie wchodzą w czas trwania zajęć praktycznych.
Każdy uczestnik Wakacji z końmi będzie miał możliwość skorzystania i sprawdzenia swojego dosiadu na jedynym w Polsce SYMULATORZE jazdy konnej firmy Racewood.
Symulator przez szereg wbudowanych czujników bada dosiad oraz daje bezpośrednią możliwość na korektę dosiadu jeźdźca przez instruktorkę. Każdy uczestnik otrzyma wydruk z czujników rejestrujących dosiad. Dodatkowo na symulatorze w bezpiecznych warunkach można przeżyć swój pierwszy galop lub pojechać w teren nad morze, czy do lasu!
Zapewniamy wykłady i zajęcia teoretyczne, między innymi: podstawy pracy z końmi, pielęgnacja, oporządzanie koni, podstawy anatomii i masażu koni, BHP pracy z koniem i wiele innych.
Program zawiera w sobie mnóstwo elementów związanych z końmi, a oprócz tego korzystamy z atrakcji znajdujących się w ofercie Adventure Parku. Plan zajęć jest zawsze dostosowywany do umiejętności i wieku dzieci.
Po wielu zapytaniach i prośbach w tym roku oferujemy wszystkim chętnym dodatkową atrakcję – magiczną noc w towarzystwie koni i gwiazd!
Ostatniego dnia zostanie zorganizowane ognisko oraz podchody, a po zapadnięciu zmroku obejrzymy film i będziemy dyskutować o naszych marzeniach jeździeckich. 🙂

Będziemy nocować w naszym nowym namiocie na terenie Ośrodka.**

Dokładny opis każdego dnia.
  • Poznajmy się! – Pora poznać się z końmi, instruktorkami i ze sobą nawzajem. Rano sprawdzamy Wasze umiejętności jeździeckie tak, żeby każdemu dopasować odpowiednią grupę. Jazda będzie zawierała również naukę podstawowych elementów ujeżdżeniowych. Tego dnia, dowiemy się jak poprawnie zmieniać kierunki, wykonywać wolty i wężyki. Po południu wyruszamy na integrację, dzięki której lepiej się poznamy. Przygotowaliśmy dla Was specjalne atrakcje na dużym placu lub w namiocie w zależności od pogody. Integracja będzie w tym roku wyjątkowa!
  • Biomechanika i Joga!   – Ten dzień zaczniemy od zajęć z Jogi! Każdy jeździec powinien znać swoje ciało, żeby lepiej komunikować się z końmi. Później spróbujemy wykorzystać nasze możliwości w pracy z końmi. Jak przestawić konia za pomocą ręki? Czy trudno jest cofnąć konia bez używania bacika? Co zrobić, żeby koń biegł wokół nas galopem? Te i wiele innych zadań będzie naszym tematem dnia. Praca z ziemi jest szczególnie istotna – obserwujemy ruchy konia, których z siodła nie widać i co najważniejsze, pogłębiamy naszą relację z tymi cudownymi zwierzętami. Tego dnia również będzie przestrzeń na jazdy na symulatorze. Po południu wykłady z końskiej anatomii i masażu, gdzie naszym modelami będą konie! Wspaniałym zakończeniem takiego dnia będzie końskie SPA!
  • Moc wyobraźni – Z samego rana wyruszymy w podróż z pomocą wyobraźni! Może Sid zostanie Grekiem, a Migotka koniem wprost z Hiszpanii? Będziemy przebierać zwierzęta i siebie. Za kogo? Za co? Zobaczymy! Temat przewodni tego dnia wybierzemy w poniedziałek. Na pięknie udekorowanych rumakach odbędą się zajęcia na oklep, czyli bez siodeł. Ten sposób jazdy pozwala nam na pełne wyczucie ruchów konia, a także na zrobienie ciekawych ćwiczeń na poprawę równowagi. A po obiedzie? Pełno ekscytujących atrakcji! Zorganizujemy własny festiwal kolorów za pomocą proszków Holy, a także zabawimy się w morzu piany wyprodukowanej przez specjalną maszynę. Następnie będzie czas na zjazdy na ślizgawce slajd oraz wodną bitwę na pistolety na wodę.
  • No to HOP! –Dla wielu jeźdźców to najlepszy dzień! Praca na drągach i cavalletkach, doskonalenie półsiadu i równowagi, a dla osób zaawansowanych skoki. W zależności od umiejętności stępem, kłusem lub galopem. Tego dnia będzie również przestrzeń na jazdy na symulatorze, dla uczestników którzy nie jeździli w poprzedni dzień lub potrzebują dodatkowych wskazówek dosiadowych. Po południu sami zaprojektujemy oraz stworzymy przeszkodę, a może i cały tor, na którym sprawdzimy kto umie najwyżej skakać! Można przynieść swojego Hobby Horse’a lub wypożyczyć z Ośrodka. Na wspólnie przygotowanym torze odbędą się zawody. Dla zwycięzców przewidujemy nagrody!
  • Wyprawa w teren – Wybierzemy się na mini rajd konny. Porozmawiamy o wyjazdach w teren i bezpieczeństwie na takich wyprawach. Zabierzemy drugie śniadanie ze sobą i wrócimy dopiero na obiad. Po obiedzie polecimy na tyrolce podziwiać niesamowite widoki z lotu ptaka. Jak już mówimy o ptakach, to zagramy w naszą autorską grę „Kaczuszki”, gdzie sprawdzimy waszą pamięć i wiedzę zdobytą podczas tego tygodnia. Każdy uczestnik otrzyma upominek oraz dyplom ze wspólnym zdjęciem.

Czy to koniec? Nie tym razem!

Dla chętnych nocowanie!**
Wspólne ognisko, podchody i oglądanie filmu pod gwiazdami! Pogaduchy do późnych godzin, a rano wspólne karmienie koni i śniadanie dla Was.
Odbiór osób, które zostają na nocowaniu jest w sobotę do godziny 9:00.
W piątek odbiór osób, które nie zostają na nocowaniu do godziny 17:00.

*instruktorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany planu na poszczególne dni. Zmiany mogą być spowodowane złą pogodą lub umiejętnościami poszczególnych grup. Jazdy dla osób zaawansowanych mogą być zamienione na wyjazd w teren.
**nocowanie zostanie zorganizowane dla przynajmniej 8 osób. Nocowanie jest dodatkowo płatne, a jego koszt wynosi 150 zł. Opłatę należy uiścić gotówką lub kartą w recepcji Ośrodka na początku turnusu (najpóźniej do środy).

Co zawiera cena?
– opiekę nad dziećmi od 7:30 do 17:00
– ubezpieczenie NNW
– badanie dosiadu na symulatorze jazdy konnej i wydruk
– certyfikat oraz upominek na zakończenie turnusu
– szkolenie z zakresu pierwszej pomocy
– pełne wyżywienie: drugie śniadanie, dwudaniowy obiad z deserem, podwieczorek oraz stały dostęp do wody
– wieloletnie doświadczenie organizatora
– opiekę 1 instruktora na 6 uczestników oraz 4-5 dodatkowych osób wspomagających
– dostępne do dyspozycji dzieci gry, planszówki, zabawki i materiały plastyczne
– 1 godzinę dziennie zajęć z końmi dla jednego uczestnika
– 1 godzinę dziennie zajęć z pielęgnacji
– dodatkowe atrakcje, przykładowo: zjazdy linowe, mini park linowy, szlak bajkowych domków w koronach drzew, ścianka wspinaczkowa, zajęcia sportowe
– dobrą zabawę i brak nudy

Gdzie?
Wszystkie atrakcje obywają się w Ośrodku Konnym Kolibki znadującym się na terenie Kolibki Adventure Park Gdynia, ul. Bernadowska 1.

Kiedy i w jakich godzinach?
I turnus: 24-28.06.24
II turnus: 01-05.07.24
III turnus: 08-12.07.24
IV turnus: 15-19.07.24
V turnus: 22-26.07.24
VI turnus: 29.07-02.08.24
VII turnus: 05-09.08.24
VIII turnus: 12-16.08.24
IX turnus: 19-23.08.24
X turnus: 26-30.08.24

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Istnieje możliwość nocowania z piątku na sobotę, za dodatkową opłatą.
Instruktorki czekają na podopiecznych od godziny 07:30. Zajęcia startują o godzinie 09:00, a kończą się o godzinie 16:00. Dzieci należy odebrać do godziny 17:00. Po nocowaniu (dla osób chętnych) odbiorę dzieci w sobotę do godziny 9:00.

Posiłki?
Oprócz marchewek i sianka, codziennie będzie drugie śniadanie, dwudaniowy obiad z deserem, owoce na koniec dnia oraz stały dostęp do wody i napojów.

Co zabrać do ubrania?

  • Na zajęcia jazdy konnej: strój do jazdy (bryczesy, sztylpy, sztyblety, kask jeździecki, rękawiczki jeździeckie, kamizelkę jeździecką) lub sportowe typu legginsy, długie skarpetki zakrywające kostki, rękawiczki, obuwie na płaskiej twardej podeszwie z możliwie jak najmniejszym „bieżnikiem”.
  • Na resztę dnia: strój sportowy, nakrycie głowy, środek odstraszający komary, krem z filtrem UV, strój przeciwdeszczowy, strój kąpielowy, ewentualnie drobne pieniądze na zakup słodkości czy lodów.
  • Ośrodek udostępnia kaski i kamizelki jeździeckie. Chęć wypożyczenia kamizelki bądź kasku należy zgłosić pierwszego dnia.

Co zabrać jeżeli moje dziecko chce zostać na nocowanie?
Na nocowanie zabieramy: śpiwór, karimata, poduszka, ulubione przekąski, wygodny strój do spania, latarkę.

Jak zapisać uczestnika?
Za pośrednictwem przycisku „Zapisy” usytuowanego na dole strony.

Ile zapłacić?
Cena turnusu to 1450 złotych za uczestnika. Płatność można rozłożyć na dwie części – zadatek w wysokości 550 złotych oraz pozostałą część kwoty w wysokości 900 złotych.
Dla osób, które dokonają zakupu do końca marca przewidzieliśmy zniżkę w wysokości 150 zł (-50 zł na zadatek oraz -100 zł na resztę kwoty).

Coś jeszcze?
Zapraszamy uczestników w wieku 8 – 15 lat
Mając na uwadze dobro i zdrowie naszych czworonożnych podopiecznych, w ośrodku obowiązuje limit wagowy wynoszący 70 kg dla osób początkujących oraz 75 kg dla jeźdźców zaawansowanych.
Złej pogody nie ma, jest tylko niewłaściwie ubrane dziecko – Drogi Rodzicu, przygotuj dla dziecka wyprawkę z kurtką przeciwdeszczową, ubraniami i butami na zmianę już na pierwszy dzień!
W trakcie Wakacji z końmi będzie obowiązywał zakaz używania telefonów.
Pierwszego dnia turnusu należy dostarczyć czytelnie wypełnioną kartę zgłoszeniową uczestnika (do pobrania poniżej).

Więcej pytań?
Prosimy o kontakt pod numerem telefonu 791 000 391 lub drogą elektroniczną na dedykowany adres mailowy: wakacje@adventurepark.pl

Nie zwlekaj, liczba miejsc jest ograniczona!

Karta zgłoszeniowa uczestnika