Drodzy Rodzice!
Jeżeli Wasze dzieci są miłośnikami koni i jazdy konnej lub chciałyby poznać te wspaniałe zwierzęta oraz tajniki opieki nad nimi, zapraszamy na kurs jeździecki „WAKACJE Z KOŃMI 2023”.
dzien-5_87_optimized

Nasza propozycja jest skierowana do wszystkich dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 14 lat. Program kursu opracowaliśmy zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych jeźdźców.
Na uczestników czekają zajęcia konne pod okiem doświadczonych instruktorek.

Każdego dnia kursu uczestnik będzie miał jedną godzinę zajęć praktycznych (w skład tego wchodzi praca z ziemi jak i z siodła, spacery z końmi w ręku lub tereny) bez względu na poziom zaawansowania.
Dodatkowo zapewniamy wykłady i zajęcia teoretyczne, między innymi: podstawy pracy z końmi, pielęgnacja, oporządzanie koni, podstawy anatomii i masażu koni, BHP pracy z koniem i wiele innych.
Program zawiera w sobie mnóstwo elementów związanych z końmi, a oprócz tego bawimy się na atrakcjach znajdujących się w ofercie Adventure Parku. Plan zajęć jest zawsze dostosowywany do umiejętności  i wieku uczestników.

Co czeka uczestników? 
  • Konna integracja – Pora poznać się z końmi, instruktorkami i ze sobą nawzajem. Jeździmy konno, sprawdzamy wasze umiejętności i wykonujemy figury ujeżdżeniowe. Po południu wyruszamy na integrację, dzięki której lepiej się poznamy. Na leśnej trasie będziemy mieli do pokonania zadania jak na grze miejskiej.
  • Praca z ziemi i jazda na oklep   – Jak przestawić konia za pomocą ręki? Czy trudno jest cofnąć konia bez używania bacika? Co zrobić, żeby koń biegł wokół nas kłusem? Te i wiele innych zadań będą naszym tematem dnia. Praca z ziemi jest szczególnie istotna – obserwujemy ruchy konia, których z siodła nie widać i co najważniejsze, pogłębiamy naszą relację z tymi cudownymi zwierzętami. Po obiedzie zrobimy kompleksową pielęgnację – czyszczenie, masaż i zaplatanie grzywy.
  • Półsiadem na drągi – No to HOP! Praca na drągach i cavalletkach doskonalenie półsiadu i równowagi, a dla osób zaawansowanych skoki. W zależności od umiejętności stępem, kłusem lub galopem. Po południu czeka nas świetna zabawa na zjeżdżalni wodnej.
  • Przygotowanie do konkursu – Tego dnia będziecie mieli okazję zastosować zdobytą w ciągu tygodnia wiedzę z zakresu komunikacji z koniem, ujeżdżenia i skoków. Zapoznamy się ze specjalnie przygotowanym torem przeszkód, czyli naszą autorską wersją zadań ze ścieżki huculskiej i różnych elementów sztuki jeździeckiej. Po obiedzie czeka was niespodzianka związana z końmi.
  • Zakończenie tygodnia Zwieńczeniem tygodnia będzie mini konkurs jeździecki! Zmagania z torem będą polegały na zasadach poprawności wykonania toru i jakości komunikacji z koniem. Dobra zabawa i sportowe emocje gwarantowane! Po posiłku polecimy na tyrolce podziwiać niesamowite widoki z lotu ptaka. Później odbędzie się wspólne ognisko.
    Na koniec ostatniego dnia każdy z uczestników zostanie uhonorowany i otrzyma upominek oraz dyplom na zakończenie Tygodnia Jeździeckiego.
    Wszystkie turnusy są zakończone wspólnym ogniskiem z kiełbaskami, na które serdecznie zapraszamy opiekunów. Ognisko trwa do godziny 18.
*instruktorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany planu na poszczególne dni. Zmiany mogą być spowodowane złą pogodą lub umiejętnościami poszczególnych grup. Jazdy dla osób zaawansowanych mogą być zamienione na wyjazd w teren.

Co zawiera cena?

– opiekę nad dziećmi od 7:00 do 17:00
– ubezpieczenie NNW
– certyfikat oraz upominek na zakończenie turnusu
– pełne wyżywienie: drugie śniadanie, dwudaniowy obiad z deserem, podwieczorek oraz stały dostęp do wody
– wieloletnie doświadczenie organizatora
– opiekę 1 instruktora na 10 uczestników
– dostępne do dyspozycji dzieci gry, planszówki, zabawki i materiały plastyczne
– 1 godzinę dziennie zajęć z końmi dla jednego uczestnika
– dodatkowe atrakcje, przykładowo: zjazdy linowe, mini park linowy, szlak bajkowych domków w koronach drzew, ścianka wspinaczkowa, zajęcia sportowe
– dobra zabawa i brak nudy

Gdzie?

Wszystkie atrakcje obywają się w Ośrodku Konnym Kolibki znadującym się na terenie Kolibki Adventure Park Gdynia, ul. Bernadowska 1.

Kiedy i w jakich godzinach?

I turnus: 03-07.07.23
II turnus: 10-14.07.23
III turnus: 17-21.07.23
IV turnus: 31-04.08.23
V turnus: 07-11.08.23
VI turnus: 14-18.08.23
Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku.
Instruktorki czekają na podopiecznych od godziny 07:00.
Zajęcia startują o godzinie 09:00, a kończą się o godzinie 16:00.
Dzieci należy odebrać do godziny  17:00.

Posiłki?

Oprócz marchewek i sianka, codziennie będzie drugie śniadanie, dwudaniowy obiad z deserem, owoce na koniec dnia oraz stały dostęp do wody i napojów.

Co zabrać do ubrania?

Na zajęcia jazdy konnej: strój do jazdy (bryczesy, sztylpy, sztyblety, kask jeździecki, rękawiczki jeździeckie, kamizelkę jeździecką) lub sportowe typu legginsy, długie skarpetki zakrywające kostki, rękawiczki, obuwie na płaskiej twardej podeszwie z możliwie jak najmniejszym „bieżnikiem”.
Na resztę dnia: strój sportowy, nakrycie głowy, środek odstraszający komary, krem z filtrem UV, strój przeciwdeszczowy, strój kąpielowy, ewentualnie drobne pieniądze na zakup słodkości czy lodów.

Ośrodek udostępnia kaski i kamizelki jeździeckie. Chęć wypożyczenia kamizelki bądź kasku należy zgłosić pierwszego dnia.

Jak zapisać uczestnika?

Za pośrednictwem przycisku „Zapisy” usytuowanego na dole strony.

Ile zapłacić?

Cena turnusu to 1250 złotych za uczestnika. Płatność można rozłożyć na dwie części – zadatek w wysokości 450 złotych oraz pozostałą część kwoty w wysokości 800 złotych.

Coś jeszcze?

Zapraszamy uczestników w wieku 8 – 14 lat
 Mając na uwadze dobro i zdrowie naszych czworonożnych podopiecznych, w ośrodku obowiązuje limit wagowy wynoszący 70 kg dla osób początkujących oraz 75 kg dla jeźdźców zaawansowanych.
Złej pogody nie ma, jest tylko niewłaściwie ubrane dziecko – Drogi Rodzicu, przygotuj dla dziecka wyprawkę z kurtką przeciwdeszczową, ubraniami i butami na zmianę już na pierwszy dzień!
 W trakcie Wakacji z końmi będzie obowiązywał zakaz używania telefonów.
Pierwszego dnia turnusu należy dostarczyć czytelnie wypełnioną kartę zgłoszeniową uczestnika (do pobrania poniżej).

Więcej pytań?

Prosimy o kontakt pod numerem telefonu 791 000 391 lub drogą elektroniczną na dedykowany adres mailowy: wakacje@adventurepark.pl

Nie zwlekaj, liczba miejsc jest ograniczona!

Karta zgłoszeniowa uczestnika