Drodzy Rodzice!
Jeżeli Wasze dzieci są miłośnikami koni i jazdy konnej lub chciałyby poznać te wspaniałe zwierzęta oraz tajniki opieki nad nimi, zapraszamy na kurs jeździecki „WAKACJE Z KOŃMI 2022”.
dzien-5_87_optimized

Nasza propozycja jest skierowana do wszystkich dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 13 lat.
Program kursu opracowaliśmy zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych jeźdźców.
Na uczestników czekają zajęcia konne pod okiem doświadczonych instruktorów. Każdego dnia kursu uczestnik będzie miał jedną godzinę zajęć praktycznych (w skład tego wchodzi praca z ziemi jak i z siodła, spacery z końmi w ręku lub tereny) bez względu na poziom zaawansowania.
Dodatkowo zapewniamy wykłady i zajęcia teoretyczne, między innymi: podstawy pracy z końmi, pielęgnacja, oporządzanie koni, żywienie, podstawy anatomii, BHP pracy z koniem.
Program zawiera w sobie mnóstwo elementów związanych z końmi, ale także oprócz tego bawimy się na atrakcjach znajdujących się w ofercie Adventure Parku. Plan zajęć jest zawsze dostosowywany do umiejętności  i wieku uczestników.

Co czeka uczestników? 
  • Konna integracja – Pora się poznać z końmi, instruktorami i ze sobą nawzajem. Jeździmy konno, sprawdzamy wasze umiejętności. Po obiedzie już bez koników.. a nie, zaraz, zaraz… przecież z konikami – Hobby Horse! Całą brygadą idziemy na integrację na trasie wyznaczonej przez instruktora w tajemniczym lesie. Wasze poczucie równowagi i koordynacja ruchowa (czyli istotne zdolności w pracy z końmi), zostaną zweryfikowane na przeróżnych zadaniach. Czy uda Wam się rozwikłać tajemnicę i odnaleźć dzikie konie? 
  • Ruszamy z kopyta   – Jeździmy trochę w kółko, trochę wężykiem, po woltach i ósemkach. W zależności od umiejętności stępem, kłusem lub galopem. Przygotujemy dla was specjalne programy ujeżdżeniowe, które będziemy omawiać i szlifować na zajęciach jazdy konnej. Po obiedzie będziecie mieli do wykonania kilka typowo końskich zadań, których wykonanie pozwoli nam na oficjalne pasowanie was na “Jeźdźców Ośrodka Konnego Kolibki”. Komu uda się trafić podkową do celu?
  • Praca z ziemi – Jak przestawić konia za pomocą ręki? Czy trudno jest cofnąć konia bez używania bacika? Co zrobić, żeby koń biegł wokół nas kłusem? Te i wiele innych zdań będą naszym tematem dnia. Praca z ziemi jest szczególnie istotna – obserwujemy ruchy konia, których z siodła nie widać i co najważniejsze, pogłębiamy naszą relację z tymi cudownymi zwierzętami. Po południu czekają nas podchody. Wymagana będzie pełna koncentracja i dobra pamięć, nie wiadomo, jakie zagadki nas po drodze zaskoczą.
  • Półsiadem na drągi – No to HOP! Praca na drągach i cavalletkach doskonalenie półsiadu i równowagi, a dla osób zaawansowanych skoki. Na koniec dnia sprawdzimy, czy potraficie pokonywać przeszkody również na Hobby Horse. Każdy z uczestników weźmie udział w zawodach na specjalnie przyszykowanym torze przeszkód. 
  • Zakończenie tygodnia i jazda na oklep – Rozpoczniemy dzień jazdą na oklep, czyli bez siodła. Czy można lepiej zacząć dzień? Po posiłku polecimy na tyrolce, niesamowite widoki z lotu ptaka gwarantowane. Później zrobimy pożegnanie z konikami w postaci kompleksowej pielęgnacji – czyszczenie, masaż i zaplatanie grzywy.Na koniec ostatniego dnia każdy z uczestników zostanie uhonorowany i otrzyma upominek oraz dyplom na ukończenie Tygodnia Jeździeckiego.
    Wszystkie turnusy są zakończone wspólnym ogniskiem z kiełbaskami, na które serdecznie zapraszamy opiekunów.
*instruktorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany planu na poszczególne dni. Zmiany mogą być spowodowane złą pogodą lub umiejętnościami poszczególnych grup. Jazdy dla osób zaawansowanych mogą być zamienione na wyjazd w teren.

Co zawiera cena?

– opiekę nad dziećmi od 7:30 do 17:00
– ubezpieczenie NNW
– certyfikat oraz upominek na zakończenie turnusu
– pełne wyżywienie: drugie śniadanie, dwudaniowy obiad z deserem, podwieczorek oraz stały dostęp do napojów
– wieloletnie doświadczenie organizatora
– opiekę 1 instruktora na 10 uczestników
– dostępne do dyspozycji dzieci gry, planszówki, zabawki i materiały plastyczne
– 1 godzinę dziennie jazdy konnej dla jednego uczestnika
– dodatkowe atrakcje, przykładowo: ścianka wspinaczkowa, strzelanie z łuku, zjazdy linowe, mini park linowy, szlak bajkowych domków w koronach drzew
– dobra zabawa i brak nudy

Gdzie?

Wszystkie atrakcje obywają się w Ośrodku Konnym Kolibki znadującym się na terenie Kolibki Adventure Park Gdynia, ul. Bernadowska 1.

Kiedy i w jakich godzinach?

I turnus: 04-08.07.2022
Turnus A: 11-15.07.2022 – NOWY TERMIN 
II turnus: 18-22.07.2022
III turnus: 01-05.08.2022
Turnus B: 08-12.08.2022 – NOWY TERMIN 
IV turnus: 15-19.08.2022
Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku.
Instruktorzy czekają na podopiecznych od godziny 07:00.
Zajęcia startują o godzinie 08:30, a kończą się o godzinie 16:00.
Dzieci należy odebrać do godziny  17:00.

Posiłki?

Oprócz marchewek i sianka, codziennie będzie drugie śniadanie, dwudaniowy obiad z deserem, owoce na koniec dnia oraz stały dostęp do wody i napojów.

Co zabrać do ubrania?

Na zajęcia jazdy konnej: strój do jazdy (bryczesy, sztylpy, sztyblety, kask jeździecki, rękawiczki jeździeckie, kamizelkę jeździecką) lub sportowe typu legginsy, długie skarpetki zakrywające kostki, rękawiczki, obuwie na płaskiej twardej podeszwie z możliwie jak najmniejszym „bieżnikiem”.
Na resztę dnia: strój sportowy, nakrycie głowy, środek odstraszający komary, krem z filtrem UV, strój przeciwdeszczowy, strój kąpielowy, ewentualnie drobne pieniądze na zakup słodkości czy lodów.

Ośrodek udostępnia kaski i kamizelki jeździeckie. Chęć wypożyczenia kamizelki bądź kasku należy zgłosić pierwszego dnia.

Jak zapisać uczestnika?

Za pośrednictwem przycisku „Zapisy” usytuowanego na dole strony.

Ile zapłacić?

Cena turnusu to 1050 złotych za uczestnika. Płatność można rozłożyć na dwie części – zadatek w wysokości 350 złotych oraz pozostałą część kwoty w wysokości 700 złotych.

Coś jeszcze?

– zapraszamy uczestników w wieku 8 – 13 lat
– złej pogody nie ma, jest tylko niewłaściwie ubrane dziecko – Drogi Rodzicu, przygotuj dla dziecka wyprawkę z kurtką przeciwdeszczową, ubraniami i butami na zmianę już na pierwszy dzień!

Więcej pytań?

Prosimy o kontakt pod numerem telefonu 791 000 391 lub drogą elektroniczną na dedykowany adres mailowy wakacje@adventurepark.pl

Nie zwlekaj, liczba miejsc jest ograniczona!