Relaksacja z koniem

Czujesz się spięty i zestresowany?

Codzienne zmartwienia nie odpuszczają nawet w wolnych chwilach i nieustannie zaprzątają Twoje myśli? A może masz już dość codziennej rutyny?

Jeżeli chciałbyś oczyścić umysł, rozładować męczące napięcie i doświadczyć obcowania z koniem, to bardzo dobrze trafiłeś! Zapraszamy serdecznie na “Relaksację z koniem”.

Zajęcia skierowane są do osób dorosłych, zarówno mających doświadczenie w kontaktach z końmi, jak i tych, które do tej pory miały okazję te wyjątkowe zwierzęta jedynie z daleka.
Tematyką jest wyciszenie i relaksacja w towarzystwie koni z naszego ośrodka, a całość została podzielona na trzy etapy o łącznym czasie trwania 60 minut. Wszystko odbywa się pod czujnym okiem doświadczonej instruktorki oraz po uprzednim zapoznaniu się z zasadami bezpieczeństwa.

Jak to wygląda w praktyce?

  • Rozpoczynamy od spaceru po lesie w towarzystwie jednego z naszych podopiecznych. Możesz wybrać czy chcesz prowadzić swojego towarzysza na lince idąc z nim bok w bok, czy też wolisz odbyć spacer w siodle, będąc prowadzonym przez instruktorkę. Jeżeli jesteś osobą uczęszczającą na lekcje jazdy konnej, będziesz mieć możliwość przejąć wodze i poprowadzić konia stępem po trasie wyznaczonej w otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Poczujesz jak osiągasz naturalną równowagę całego ciała, a napięte mięśnie stopniowo się rozluźniają.
  • Następnym punktem są ćwiczenia redukujące napięcie i stres, opierające się na technice świadomego oddechu oraz medytacji mindfulness. Wszystko to odbywać się będzie na leśnej polanie, wśród szumu drzew i śpiewu ptaków.
  • Ostatnim, ale nie mniej ważnym etapem jest nawiązywanie porozumienia z koniem. Uczestnik będzie mógł doświadczyć w jaki sposób koń odczytuje naszą mowę ciała i emocje.

Chcesz spróbować?. Skontaktuj się z nami i umów na “Relaksację z koniem”!

Relaksacja