Relaksacja z koniem

Czujesz się spięty i zestresowany?

Codzienne zmartwienia nie odpuszczają nawet w wolnych chwilach i nieustannie zaprzątają Twoje myśli? A może masz już dość codziennej rutyny?

Jeżeli chciałbyś oczyścić umysł, rozładować męczące napięcie i doświadczyć wyjątkowości obcowania z koniem, to bardzo dobrze trafiłeś! Zapraszamy serdecznie na „Relaksację z koniem”.

Zajęcia skierowane są do osób zarówno mających doświadczenie w kontaktach z końmi, jak i tych które do tej pory miały okazję jedynie oglądać  je z daleka.

Odczujesz terapeutyczne odziaływanie koni, które żyją wolnowybiegowo, bez zamykania w boksach. Razem tworzą stado, co przekłada się na wytwarzanie silnego pola elektromagnetycznego, w którym osiągamy równowagę emocjonalną, wyciszenie czy poprawę koncentracji. Poczujesz także autentyczności relacji, poczucie sprawstwa, wzajemnego szacunku, uznania, i przynależności do natury. Będziesz mieć możliwość zaobserwowania co oznacza „być tu i teraz” i wejść w przyjacielską relacje z dużo większą od siebie istotą.

Wyjątkowy kontakt z końmi kształtuje i wpływa na samorozwój, większe poczucie pewności siebie i poprawę komunikacji. Pomaga w zrozumieniu siebie dzięki naturalnej informacji zwrotnej jak konie odczytują nasze emocje.

Całość zajęć została podzielona na trzy etapy o łącznym czasie trwania 60 minut. Wszystko odbywa się pod czujnym okiem doświadczonej instruktorki oraz po uprzednim zapoznaniu się z zasadami bezpieczeństwa.

Konie w naszym ośrodku są sprzymierzeńcami do rozwoju osobistego, pełnoprawnymi przyjaciółmi  i traktujemy je z dużym szacunkiem.

Jak to wygląda w praktyce?

  • Rozpoczynamy od spaceru po lesie w towarzystwie jednego z naszych podopiecznych. Możesz wybrać czy chcesz prowadzić swojego towarzysza na lince idąc z nim bok w bok, czy też wolisz odbyć spacer w siodle będąc prowadzonym przez instruktorkę. Jeżeli jesteś osobą jeżdżącą będziesz mieć możliwość przejąć wodze i prowadzić konia stępem po trasie wyznaczonej w otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Poczujesz jak osiągasz naturalną równowagę całego ciała, a napięte mięśnie stopniowo się rozluźniają.
  • Następnym punktem są ćwiczenia redukujące napięcie i stres opierające się na technice świadomego oddechu oraz medytacji mindfulness. Wszystko to odbywać się będzie na leśnej polanie, wśród szumu drzew i śpiewu ptaków.
  • Ostatnim, ale nie mniej ważnym etapem jest nawiązywanie porozumienia z koniem i doświadczenie poczucia przestrzeni tzw. pola elektromagnetycznego jakie wytwarza rytm serca koni – jest on pięciokrotnie silniejszy niż człowieka. W tej przestrzeni osiągamy stan równowagi emocjonalnej, wyciszenia, skupienia, wyostrza się nasza intuicja, kreatywność i możemy wyraźnie doświadczać chwili obecnej. Przeżycie tego doświadczenia pomaga nam lepiej poznać siebie, co zwiększa naszą pewność i pozwala nam znaleźć niezbędną odwagę aby dokonać odpowiednich zmian w życiu, w naszych zwyczajach i przyzwyczajeniach. W rezultacie doświadczamy bardziej trwałego stanu spójności w naszym życiu.

Chcesz spróbować? Skontaktuj się z nami i umów na „Relaksację z koniem”

20210527121120_IMG_7706
20210527122015_IMG_7738