Drodzy rodzice!

Jeżeli Wasze dzieci są miłośnikami koni i jazdy konnej lub chciałyby poznać te wspaniałe zwierzęta oraz tajniki opieki nad nimi, zapraszamy na kurs jeździecki „FERIE Z KOŃMI”.
ferie z końmi_4

Nasza propozycja jest skierowana do wszystkich dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 14 lat.

Program opracowaliśmy zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych jeźdźców.

Na uczestników czekają zajęcia konne pod okiem doświadczonych instruktorów. Każdego dnia kursu uczestnik będzie miał jedną godzinę zajęć praktycznych (w skład tego wchodzi czyszczenie, praca z ziemi jak i z siodła, spacery z końmi w ręku lub tereny) bez względu na poziom zaawansowania.

Program zawiera w sobie mnóstwo elementów związanych z końmi, ale także oprócz tego bawimy się na atrakcjach znajdujących się w ofercie Adventure Parku. Plan zajęć jest zawsze dostosowywany do umiejętności  i wieku uczestników.

Co czeka uczestników?

  • Konna integracja – Pora się poznać z końmi, instruktorkami i ze sobą nawzajem. Jeździmy konno, sprawdzamy wasze umiejętności. Po obiedzie wykonamy serię zadań integracyjnych, dzięki którym nauczymy się współpracować.
  • Praca z ziemi Jak przestawić konia za pomocą ręki? Czy trudno jest cofnąć konia bez używania bacika? Co zrobić, żeby koń biegł wokół nas kłusem? Te i wiele innych zdań będą naszym tematem dnia. Praca z ziemi jest szczególnie istotna – obserwujemy ruchy konia, których z siodła nie widać i co najważniejsze, pogłębiamy naszą relację z tymi cudownymi zwierzętami. Po południu pójdziemy na spacer do lasu z końmi.
  • Półsiadem na drągi No to HOP! Praca na drągach i cavalletkach doskonalenie półsiadu i równowagi, a dla osób zaawansowanych skoki. Na koniec dnia wymyślimy wspólnie program “kadryla”, czyli układu tanecznego na koniach.
  • Ruszamy z kopyta   – Jeździmy trochę w kółko, trochę wężykiem, po woltach i ósemkach. W zależności od umiejętności stępem, kłusem lub galopem. Tego dnia skupimy się na tym, jak udoskonalić waszą postawę jeździecką, czyli poćwiczymy dosiad. Po obiedzie zrobimy próbę generalną kadryla na “sucho”, czyli na Hobby Horse.
  • Zakończenie tygodnia – To właśnie dziś spróbujemy przejechać program naszego kadryla na koniach do muzyki! Cały pokaz będzie nagrywany, więc będzie możliwość wykupienia dostępu do filmiku. Po posiłku polecimy na tyrolce, niesamowite widoki z lotu ptaka gwarantowane!

Na koniec ostatniego dnia każdy z uczestnik zostanie uhonorowany i otrzyma upominek oraz dyplom na zakończenie Tygodnia Jeździeckiego.

*instruktorki zastrzegają sobie zmianę planu na poszczególne dni. Zmiany mogą być spowodowane niepogodą  lub umiejętnościami poszczególnych grup. Jazdy dla osób zaawansowanych mogą być zamienione na wyjazd w teren.

Coś jeszcze?
Każdy dzień zakończymy seansem filmowym z przekąskami. W przypadku sprzyjającej zimowej aury dodatkowo:

  • Bitwa na śnieżki
  • Lepienie bałwanów (a może lepiej jednorożców?)
  • Konkurs zjazdów z górki na „byle czym” 

Gdzie?
Wszystkie atrakcje odbywają się w Ośrodku Konnym znajdującym się na terenie Adventure Park w Gdyni.
Kiedy i w jakich godzinach?
I turnus: 16-20 styczeń 2023
II turnus: 23-27 styczeń 2023
Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Instruktorzy czekają na uczestniczki/ów od godziny 8.00. Zajęcia startują o godz. 9.00, a kończą o godz. 15.30/16.00 (start seansu filmowego) Odbiór dzieci do godziny 17.00.
Posiłki?
Oprócz siana i marchewek, zapewniamy dwudaniowy obiad z deserem oraz słone przekąski na koniec dnia oraz stały dostęp do wody i napojów.
Co zabrać ze sobą?
Na zajęcia jazdy konnej: strój do jazdy konnej (bryczesy, sztylpy, sztyblety, kask jeździecki, rękawiczki jeździeckie, kamizelkę jeździecką*) lub spodnie typu leginsy, długie skarpetki zakrywające kostki, rękawiczki, obuwie na płaskiej twardej podeszwie z możliwie jak najmniejszym „bieżnikiem”.
Na resztę dnia: zimowy strój sportowy, zapasowe ubranie i buty, ewentualnie drobną kwotę przeznaczoną na coś słodkiego.
*ośrodek udostępnia kaski i kamizelki jeździeckie*
Co zapewniamy?
* opiekę nad dziećmi od 8.00-17.00
* zajęcia z końmi każdego dnia (nauka czyszczenia, siodłania, prowadzenia i jazda konna)
* ubezpieczenie NNW dla każdego uczestnika
* wyżywienie: dwudaniowy obiad z deserem, podwieczorek oraz stały
dostęp do napojów
  * opiekę 1 instruktora na 10 uczestników
 * dodatkowe atrakcje, przykładowo: ścianka wspinaczkowa, strzelanie z łuku, zjazdy linowe, mini park linowy, szlak bajkowych domków w koronach drzew
* wieloletnie doświadczenie organizatora
* dostęp do wielu gier i zabaw
Ważne!
* wiek dzieci: od 8 do 14 lat
* jeśli jesteś zainteresowan_ nagraniem z pokazu “kadryla” twojego dziecka, to zaznacz tę opcję w sklepie internetowym
* złej pogody nie ma! Jest tylko niewłaściwie ubrane dziecko –WAŻNE! *Drogi Rodzicu! Przygotuj dla dziecka wyprawkę z kurtką zimową, ubraniami i butami na zmianę!
Jak zapisać uczestnika?
Za pomocą przycisku „Zapisy”.
Ile zapłacić?
Cena turnusu wynosi 1050 zł.

Więcej pytań?
Prosimy o kontakt pod nr: 791 000 391  lub 600 263 500; drogą elektroniczną na nowy (!) dedykowany adres: wakacje@adventurepark.pl

ferie z końmi_5
ferie z końmi_3

Prosimy o dostarczenie wypełnionej karty w pierwszym dniu wybranego turnusu.

Nie zwlekaj, liczba miejsc jest ograniczona!