Czym nasz ośrodek różni się od innych??? Wystarczy przyjść i zobaczyć, a dla tych którzy najpierw wolą poczytać, postaramy się przekazać trochę informacji.

Nasze hasło brzmi: „Konie mamy w naturze” i bardzo wiele w tym prawdy, jakkolwiek to rozumieć. Rozumiemy to co robimy, zgłębiamy końską naturę, psychikę, biomechanikę i doskonalimy się sami fizycznie i psychicznie, aby nasza relacja z końmi oraz jazda konno mogły za jakiś czas nosić choćby znamiona SZTUKI JEŹDŹIECKIEJ. Naszych kursantów staramy się inspirować do zrozumienia koni i mechanizmów powodowania nimi, co oczywiście jest sporym wyzwaniem i wymaga pracy nad sobą i doskonalenia się. Zdecydowanie pracujemy nad DŁUGOFALOWYMI efektami działań.

Nasza przygoda z końmi zaczęła się dawno temu, w latach 80 – tych w Jeździeckim Ludowym Klubie Sportowym (obecny Hipodrom). Pomysł własnego ośrodka konnego powstał w 2011 roku, zaczęliśmy rozglądać się za końmi, których z miesiąca na miesiąc przybywało i na początku 2013 roku nasze końskie stado zamieszkało na terenie Adventure Park Gdynia Kolibki.
DSC_0592
Przygotowaliśmy teren w konwencji „Paddock Paradise”, tak aby nasze konie miały urozmaicone i ciekawe życie w stadzie. Ideą naszego ośrodka jest chów koni w zgodzie z naturą. Przez cały rok, 24 godziny na dobę, konie mieszkają w terenie – padok, las (tak – NIE mamy stajni!). Taki chów, w połączeniu z wydzielonymi ścieżkami Padoku, motywuje konie do dużej dawki ruchu, co jest niezwykle ważne dla ich harmonijnego rozwoju i zdrowia. Relacje w stadzie – wspólne pasienie, zabawy, pielęgnacja sierści, zapewniają koniom właściwie dla ich gatunku, potrzeby psychiczne i społeczne. Całodobowy dostęp do siana w systemie powolnego żywienia, polecany przez wielu weterynarzy i dobrych koniarzy, spełnia jedną z podstawowych potrzeb konia do pobierania pokarmu przez kilkanaście godzina na dobę.

IMG_0371

Zapewniamy towarzystwo miłych i dobrze wychowanych koni. Układamy nasze wierzchowce technikami naturalnymi.
Praca z ziemi, którą wykonują instruktorzy, daje doskonałe efekty podczas jazdy, przez co nawet mniej doświadczeni adepci sztuki jeździeckiej mogą bezpiecznie cieszyć się chwilami spędzonymi w siodle.

Nasze wszystkie konie jeżdżą na kantarkach sznurkowych ( wędzidła delikatne – np. skórzane uznajemy wyłącznie dla potrzeb doświadczonych jeźdźców o lekkiej ręce do lepszej komunikacji z koniem przy wykonywaniu bardziej wyrafinowanych elementów jazdy). Niezależnie czy jeździmy po placu, w terenie czy na plaży, jeździmy bez wędzideł!!!